Testimonial

Lists of Few Successful Students Name and Address:

S.N.

 

Name of Applicant

Address

Country Applied

1.

 

Sagar Joshi

Chiti-06, Lamjung

Denmark

2.

 

Sagun  Shrestha

Dallu-15, Kathmandu

Denmark

3.

 

Sumina Kafle

Bhirkot-09, Dolakha

Denmark

4.

 

Amit Gurung

 

Sunwal-01, Nawalparasi

Denmark

5.

 

Bhagirath Raj Giri

Tikathali-05, Lalitpur

Denmark

6.

 

Gaurav Gaha

Tansen-14, Palpa

Denmark

7.

 

Gopi Budhathoki

Udipur-06, Lamjung

Denmark

8.

 

Rishab Gharti Magar

Ghorahi-04, Dang

Denmark

9.

 

Krishna Kunwar

Bajrabarahi-10, Lalitpur

Denmark

10.

 

Rita Kumari Pathak

Mahendranagar-08, Kanchanpur

Denmark

11.

 

Maya Syangbo

Gunsa-03, Sindhupalchok

Norway

12.

 

Sushil Acharya

Kahun-08, Kaski

Norway

13.

 

Vibha Rimal

Baireni-09, Dhading

Norway

14.

 

Ashok Adhikari

Kharanitar-08, Nuwakot

Norway

15.

 

Sujan Timisina

Shuklagandaki-11, Tanahun

Denmark

16.

 

Ravindra Prashad Bhatt

Dasharathchand-04, Baitadi

Denmark

17.

 

Sapan Roka

Paiyunpata-08, Baglung

Denmark

18.

 

Ajay Magar

Nawalpur-07, Sarlahi

Denmark

19.

 

Anjana Giri Bharati

Bahal-08, Bhaktapur

Denmark

20.

 

Shanker Prasad Dahal

Mirge-08, Dolakha

Denmark

21.

 

Bhuwan Thapa

Goganpani-03, Dailekh

Denmark

22.

 

Naresh Singh Kathayat

Mahendranagar-04, Kanchanpur

Denmark

23.

 

Yograj Basnet

Jorpati-01, Kathmandu

Denmark

24.

 

Deepak Lama Tamang

Phalante-07, Kavrepalanchok

Denmark

25.

 

Saroj Gautam

Syuchatar-08, Kathmandu

Denmark

26.

 

Ashish Tamang Negi

Mayurdhap-02, Makawanpur

Denmark

27.

 

Baburam Pangeni

Waling -03, Syangja

Denmark

28.

 

Elish Sewacharya

Banepa-01, Kavrepalanchok

Denmark

29.

 

Bhim Bahadur Karki

Pauwaigaunde-07, Syangja

Norway

30.

 

Prazeeta Karki

Baneshwor-10, Kathmandu

Denmark

31.

 

Sandeep Pun

Sapauli-08, Rupandehi

Denmark

32.

 

Keshav Budha Magar

Takasera-03, Rukum

Denmark

33.

 

Anu Thapa

Maharajgunj-03, Kathmandu

Denmark

34.

 

Prakashchandra Bhusal

Bhusaltol-02, Gulmi

Denmark

35.

Anup Thapa

 

Biratnagar-07,  Morang

Norway

36.

Sunil Poudel

Gadhawa-01, Dang

 

Norway

37.

 

Krishna Prasad Sharma

Bharatpur-12, Chitwan

Norway

38.

 

Dipendra Prakash KC

Swikot-06, Salyan

Czech Republic

39.

 

Sanjay Karki

Chittapol-04,Bhaktapur

Czech Republic

40.

 

Manoj Parajuli

Mangalbare-01, Ilam

Czech Republic

41.

 

Manju Devi Poudel

Garamani-02, Jhapa

Netherland

42.

 

Prajwal Gautam

Gulariya-06, Bardiya

Czech Republic

43.

 

Bijeni Lama

Bidur, Nuwakot

Denmark

44.

 

Deepak Devkota

Prithvinarayan-11, Gorkha

Denmark

45.

 

Anish Kafle

Mahendranagar-09, Sunsari

Denmark

46.

 

Ankit Krishna Joshi

Rabibhawan-13, Kathmandu

 

Denmark

47.

 

Chandrakala Karki Dangi

Mangalbare-06, Morang

Denmark

48.

Dipendra Basyal

 

Malunga-02, Syangja

Denmark

49.

Ashish Poudel

 

Inaruwa-09, Sunsari

Denmark

50.

 

Aryan Burja Magar

Maisthan-10, Sindhuli

Denmark

51.

 

Krishna Tiwari

Devdoha-06, Rupandehi

Denmark

52.

 

Gyanendra Bhandari

Devisthan-01, Baglung

Slovenia

53.

 

Mani Kumar Lawati

Piple-06, Chitwan

Slovenia

54.

 

Saubhagya Upreti

Phidim-04, Panchthar

Slovenia

55.

 

Sanjeev Karki

 

Makhundol-9, Lalitpur

 

Luxembourge

56.

 

Dr.Shital Mani Upadhyay

Kapan-3, Kathmandu

57.

 

Bijay Chhetri

 

Motipur-7, Kapilvastu

58.

 

Lumanti Manandhar

 

Tahachal-13, Kathmandu

59.

 

Manish Timilsina

 

Jorpati-2, Kathmandu

60.

 

Harendra Subedi

 

Thimi-16, Bhaktapur

61.

 

Anil Sapkota

 

Uttarganga-8, Surkhet

62.

 

Anisha Rijal

 

Bouddha-3, Kathmandu

63.

 

Suman Baral

 

Arjundhara-5, Jhapa

64.

 

Pramod Aryal

 

Ratnanagar-13, Chitwan

65.

 

Purushottam Bharati

 

Dahachok-2, Kathmandu

66.

 

Prakash Lamichhane

 

Gongabu-6, Kathmandu

67.

 

Ashok Shrestha

 

Neelakantha-5, Dhading

68.

 

Bishnu Dev Tiwari

 

Khairenitar-9, Tanahun

69.

 

Surendra Dhungana

 

Thasikhel-5, Lalitpur

70.

 

Bishal Baniya

 

Kupondol-1, Lalitpur

71.

 

Bibesh Pokharel

 

Biratnagar-4, Morang, Koshi

72.

 

Robi Dahal

 

 

Biratnagar-12, Morang, Koshi

73.

 

Sandeep Basnet

 

Ratna Chowk-8, Pokhara,Kaski

74.

 

Rupak Khadka

 

Balkot-1, Bhaktapur

75.

 

Bishal Paudel

 

Bharatpur-8, Chitwan

76.

 

Amit Katwal

 

Juropani-6,Jhapa

77.

 

Shiram Kshettri

 

New Baneshwore-34, Kathmandu

 

78.

Devendra Thapa

 

Ithari-1, Sunsari

 

79.

Dhanpati Neupane

 

Parbat-7

 

80.

Deepak Adhikari

 

Damauli-2, Tanahun, Gandaki

 

81.

Jaya Prakash Chalise

 

Pokhara-17, Kaski

 

82.

Janardhan Sapkota

 

Jorpati-7, Kathmandu

 

83.

Kishor Kumar Gautam

 

Butwal-8, Lumbini

 

84.

Sabindra Bhandari

 

Nayapati-8, Kathmandu

 

85.

Suman Dahal

 

Sundrawati-1, Dolakha

 

86.

Shrish K.C

 

Lalitpur-3

 

87.

Sunil Duwal

 

Thalachhen-4, Bhaktapur

 

88.

Saroj Maharjan

 

Kirtipur-3, Kathmandu

 

89.

Sagar Raj Mahat

 

Panauti-13, Kavre

 

90.

Sagar Sapkota

 

Bhdrapur-4, Chitwan

 

91.

Sanjay Khadka

 

Nankhel-5, Bhaktapur

 

92.

Sanjaya Dahal

 

Biratnagar-5, Morang

 

93.

Biplav Pradhan

 

Ruru-5, Gulmi

 

94.

Kumar Neupane

 

Durandada-5, Lamjung

 

95.

Nirdesh Silwal

 

Besishahar-2, Lamjung

 

96.

Ram Kumar Ghimire

 

Dharan-11, Sunsari

 

97.

Yeshdeep Khati

 

Janakpur-8

 

98.

Kanchan Shrestha

 

Balaju-16, Kathmandu

 

99.

Yadu Chalise

 

Agyauli-8, Nawalparasi

100.

Pradeep Ghimire

 

Taulihawa-7, Kapilvastu

 

101.

Purushottam Thapa Magar

 

Sitapaila-4, Kathmandu

 

102.

Prakash Bhattarai

 

Butwal-10, Rupandehi

 

103.

Gobinda Bahadur Rijal Kshetri

 

Tikuligarh-9, Rupandehi

 

104.

Prabesh Ghale

 

Chautara-8, Sindhupalchowk

 

105.

Puskal Kunwar

 

Tansen-8, Palpa

 

106.

 

Nabin Praksah Sharma

 

Hariwon-1, Sarlahi

107.

 

Merina Budhathoki

 

Syuchatar-3, Kathmandu

108.

 

Rajendra Ghimire

 

Arjundhara-6, Jhapa

109.

 

Rajendra Prasad Kandel

 

 

Handikhola-2, Makawanpur

110.

 

Suraj Chand

 

Bhimdatt-18, Kanchanpur

111.

 

Sanjeev Giri

 

Old Baneshwor-34, Kathamandu

112.

 

Sweta Rana

 

Dharan-16, Sunsari

113.

 

Hari Jung Shahi

 

Gotamakot-1, Rukum

114.

 

Udeep Shakya

 

Itachhen-15, Bhaktapur

115.

 

Hari Narayan Shrestha

 

Bhandara-8, Chitwan

116.

 

Anup Nepal

 

Gauradaha-3, Jhapa

117.

 

Dhiraj Aryal

 

Mahendranagar-18, Kanchanpur

118.

 

Manoj Paudyal

 

Mahadevsthan-2, Kavre

119.

 

Suman Khadka

 

Katunje-8, Bhaktapur

120.

 

Rejak Maharjan

 

Kiritipur-16, Kathmandu

121.

 

Kedar Prasad Ghimire

 

Topghchhi-9, Jhapa

122.

 

Mukesh Basnet

 

Dhapasi-7, Kathamandu

123.

 

Nischal Guragain

 

Rajgadh-5, Jhapa

124.

 

Bikash Raj Sharma

 

Lekhnath-1, Kaski

125.

 

Sushil Chand Chaudhary

 

Sapahi-5, Bara

126.

 

Binod Aryal

 

Goldhunga-3, Kathmandu

127.

 

Umesh Maharjan

 

 

Kiritipur-17, Kathmandu

128.

 

Netra Bikram Aryal Chhetri

 

Makrahar-9, Rupandehi

129.

 

Govinda Gurung

 

Mailing-5, Lamjung

130.

 

Ramesh Karki

 

Madhi-6, Sindhuli

131.

 

Manisha Silwal

 

Kalimati-13, Kathmandu

132.

 

Madhu Sudan Poudel

 

Marbhung-8,Gulmi

133.

 

Nishant Shrestha

 

Baluwatar, Kathmandu

134.

 

Mahendra Thapa Chhetri

 

Chhangchhangdi-2, Syanaja

135.

 

Nitesh Man Shrestha

 

Birgunj-14, Parsa

136.

 

Mohan Krishna Shrestha

 

Mahadevsthan-5, Kavre

137.

 

Luba Raj Uprety

 

Surunga-5, Jhapa

138.

 

Kismita Silwal

 

Mahendranagar-2, Sunsari

139.

 

Deependra Pantha

 

Makar-4, Nawalparasi

 

140.

Sharada Khadka(Malla)

 

 

Nepalgunj-15, Banke

141.

 

Sujina Maharjan

 

Baphal-13, Kathmandu

 

142.

 

Saroj Koirala

 

Nijgadh-7, Bara

 

143.

 

Shakti Kumar Shrestha

 

Purkot Daha-7, Gulmi

 

144.

Sameer Dulal

 

Dhulikhel-7, Kavre

 

145.

Suman Chandra Panta

 

Bhanu-4, Tanahun

 

146.

Sanjiwani Gharti

 

Samakhusi-29, Kathmandu

 

147.

 

Subas Chandra Adhikari

 

Parbatipur-4, Chitwan

 

148.

 

Ram Kumar Bhandari

 

Tikathali-1, Lalitpur

149.

 

Binod Sangroula

 

Budhabare-6, Jhapa

150.

 

Indra Maya Angbhuhang

 

Change, Taplejung

151.

 

Shyam Bahadur Thapa

 

Kalikanagar-13, Rupandehi

152.

 

Rabin Bilas Pant

Bharatpur-10, Chitwan

153.

 

Sumit Singh

 

New Baneshwor, Kathmandu

154.

 

Bishwa Shrestha

 

Ranipauwa, Pokhara

155.

 

Birendra Tripathi

 

Lekhnath-8, Kaski

156.

 

Bishmaya Banstola

 

Gauradaha-8, Jhapa

157.

 

Krishna Bahadur Bhandari

 

Anarmani-3, Jhapa

158.

 

Santosh Karki

 

Urlabari-6, Morang

159.

 

Chetana Shrestha

 

Madhyapur Thimi-17, Bhaktapur

160.

 

Nerendra Prasad Dahal

 

Pathariya-7, Jhapa

161.

 

Dr.Rupendra Puri

 

Ratnanagar-1, Chitwan

162.

 

Prakash Pokharel

 

Padena-7, Arghakhanchi

163.

 

Ramesh Pant

 

 

Diagam-5, Gulmi

164.

 

Ratee Shrestha

 

Bidur-2, Nuwakot

165.

 

Ramesh Kumar Rana

 

Kapan-3, Kathmandu

166.

 

Biswas Bajgai

 

Bharatpur-7, Chitwan

167.

 

Sujita Mainali

 

Old Baneshwor-9, Kahmandu

168.

 

Amrit Pariyar

 

Bandipur-5, Tanahun

169.

 

Tulashi Simkheda

 

Padampur-5, Chitwan

170.

 

Yagya Raj Adhikari

 

Tulsibhanjyang-2, Syangja

171.

 

Pritam Pun

 

Chimkhola-2, Myagdi

172.

 

Hira Bahadur Dala Magar

 

Sirsekot-2, Syangja

S.N.

 

Name of Applicant

Address

Country Applied

1.

 

Sagar Joshi

Chiti-06, Lamjung

Denmark

2.

 

Sagun  Shrestha

Dallu-15, Kathmandu

Denmark

3.

 

Sumina Kafle

Bhirkot-09, Dolakha

Denmark

4.

 

Amit Gurung

 

Sunwal-01, Nawalparasi

Denmark

5.

 

Bhagirath Raj Giri

Tikathali-05, Lalitpur

Denmark

6.

 

Gaurav Gaha

Tansen-14, Palpa

Denmark

7.

 

Gopi Budhathoki

Udipur-06, Lamjung

Denmark

8.

 

Rishab Gharti Magar

Ghorahi-04, Dang

Denmark

9.

 

Krishna Kunwar

Bajrabarahi-10, Lalitpur

Denmark

10.

 

Rita Kumari Pathak

Mahendranagar-08, Kanchanpur

Denmark

11.

 

Maya Syangbo

Gunsa-03, Sindhupalchok

Norway

12.

 

Sushil Acharya

Kahun-08, Kaski

Norway

13.

 

Vibha Rimal

Baireni-09, Dhading

Norway

14.

 

Ashok Adhikari

Kharanitar-08, Nuwakot

Norway

15.

 

Sujan Timisina

Shuklagandaki-11, Tanahun

Denmark

16.

 

Ravindra Prashad Bhatt

Dasharathchand-04, Baitadi

Denmark

17.

 

Sapan Roka

Paiyunpata-08, Baglung

Denmark

18.

 

Ajay Magar

Nawalpur-07, Sarlahi

Denmark

19.

 

Anjana Giri Bharati

Bahal-08, Bhaktapur

Denmark

20.

 

Shanker Prasad Dahal

Mirge-08, Dolakha

Denmark

21.

 

Bhuwan Thapa

Goganpani-03, Dailekh

Denmark

22.

 

Naresh Singh Kathayat

Mahendranagar-04, Kanchanpur

Denmark

23.

 

Yograj Basnet

Jorpati-01, Kathmandu

Denmark

24.

 

Deepak Lama Tamang

Phalante-07, Kavrepalanchok

Denmark

25.

 

Saroj Gautam

Syuchatar-08, Kathmandu

Denmark

26.

 

Ashish Tamang Negi

Mayurdhap-02, Makawanpur

Denmark

27.

 

Baburam Pangeni

Waling -03, Syangja

Denmark

28.

 

Elish Sewacharya

Banepa-01, Kavrepalanchok

Denmark

29.

 

Bhim Bahadur Karki

Pauwaigaunde-07, Syangja

Norway

30.

 

Prazeeta Karki

Baneshwor-10, Kathmandu

Denmark

31.

 

Sandeep Pun

Sapauli-08, Rupandehi

Denmark

32.

 

Keshav Budha Magar

Takasera-03, Rukum

Denmark

33.

 

Anu Thapa

Maharajgunj-03, Kathmandu

Denmark

34.

 

Prakashchandra Bhusal

Bhusaltol-02, Gulmi

Denmark

35.

Anup Thapa

 

Biratnagar-07,  Morang

Norway

36.

Sunil Poudel

Gadhawa-01, Dang

 

Norway

37.

 

Krishna Prasad Sharma

Bharatpur-12, Chitwan

Norway

38.

 

Dipendra Prakash KC

Swikot-06, Salyan

Czech Republic

39.

 

Sanjay Karki

Chittapol-04,Bhaktapur

Czech Republic

40.

 

Manoj Parajuli

Mangalbare-01, Ilam

Czech Republic

41.

 

Manju Devi Poudel

Garamani-02, Jhapa

Netherland

42.

 

Prajwal Gautam

Gulariya-06, Bardiya

Czech Republic

43.

 

Bijeni Lama

Bidur, Nuwakot

Denmark

44.

 

Deepak Devkota

Prithvinarayan-11, Gorkha

Denmark

45.

 

Anish Kafle

Mahendranagar-09, Sunsari

Denmark

46.

 

Ankit Krishna Joshi

Rabibhawan-13, Kathmandu

 

Denmark

47.

 

Chandrakala Karki Dangi

Mangalbare-06, Morang

Denmark

48.

Dipendra Basyal

 

Malunga-02, Syangja

Denmark

49.

Ashish Poudel

 

Inaruwa-09, Sunsari

Denmark

50.

 

Aryan Burja Magar

Maisthan-10, Sindhuli

Denmark

51.

 

Krishna Tiwari

Devdoha-06, Rupandehi

Denmark

52.

 

Gyanendra Bhandari

Devisthan-01, Baglung

Slovenia

53.

 

Mani Kumar Lawati

Piple-06, Chitwan

Slovenia

54.

 

Saubhagya Upreti

Phidim-04, Panchthar

Slovenia

55.

 

Sanjeev Karki

 

Makhundol-9, Lalitpur

 

Luxembourge

56.

 

Dr.Shital Mani Upadhyay

Kapan-3, Kathmandu

57.

 

Bijay Chhetri

 

Motipur-7, Kapilvastu

58.

 

Lumanti Manandhar

 

Tahachal-13, Kathmandu

59.

 

Manish Timilsina

 

Jorpati-2, Kathmandu

60.

 

Harendra Subedi

 

Thimi-16, Bhaktapur

61.

 

Anil Sapkota

 

Uttarganga-8, Surkhet

62.

 

Anisha Rijal

 

Bouddha-3, Kathmandu

63.

 

Suman Baral

 

Arjundhara-5, Jhapa

64.

 

Pramod Aryal

 

Ratnanagar-13, Chitwan

65.

 

Purushottam Bharati

 

Dahachok-2, Kathmandu

66.

 

Prakash Lamichhane

 

Gongabu-6, Kathmandu

67.

 

Ashok Shrestha

 

Neelakantha-5, Dhading

68.

 

Bishnu Dev Tiwari

 

Khairenitar-9, Tanahun

69.

 

Surendra Dhungana

 

Thasikhel-5, Lalitpur

70.

 

Bishal Baniya

 

Kupondol-1, Lalitpur

71.

 

Bibesh Pokharel

 

Biratnagar-4, Morang, Koshi

72.

 

Robi Dahal

 

 

Biratnagar-12, Morang, Koshi

73.

 

Sandeep Basnet

 

Ratna Chowk-8, Pokhara,Kaski

74.

 

Rupak Khadka

 

Balkot-1, Bhaktapur

75.

 

Bishal Paudel

 

Bharatpur-8, Chitwan

76.

 

Amit Katwal

 

Juropani-6,Jhapa

77.

 

Shiram Kshettri

 

New Baneshwore-34, Kathmandu

 

78.

Devendra Thapa

 

Ithari-1, Sunsari

 

79.

Dhanpati Neupane

 

Parbat-7

 

80.

Deepak Adhikari

 

Damauli-2, Tanahun, Gandaki

 

81.

Jaya Prakash Chalise

 

Pokhara-17, Kaski

 

82.

Janardhan Sapkota

 

Jorpati-7, Kathmandu

 

83.

Kishor Kumar Gautam

 

Butwal-8, Lumbini

 

84.

Sabindra Bhandari

 

Nayapati-8, Kathmandu

 

85.

Suman Dahal

 

Sundrawati-1, Dolakha

 

86.

Shrish K.C

 

Lalitpur-3

 

87.

Sunil Duwal

 

Thalachhen-4, Bhaktapur

 

88.

Saroj Maharjan

 

Kirtipur-3, Kathmandu

 

89.

Sagar Raj Mahat

 

Panauti-13, Kavre

 

90.

Sagar Sapkota

 

Bhdrapur-4, Chitwan

 

91.

Sanjay Khadka

 

Nankhel-5, Bhaktapur

 

92.

Sanjaya Dahal

 

Biratnagar-5, Morang

 

93.

Biplav Pradhan

 

Ruru-5, Gulmi

 

94.

Kumar Neupane

 

Durandada-5, Lamjung

 

95.

Nirdesh Silwal

 

Besishahar-2, Lamjung

 

96.

Ram Kumar Ghimire

 

Dharan-11, Sunsari

 

97.

Yeshdeep Khati

 

Janakpur-8

 

98.

Kanchan Shrestha

 

Balaju-16, Kathmandu

 

99.

Yadu Chalise

 

Agyauli-8, Nawalparasi

100.

Pradeep Ghimire

 

Taulihawa-7, Kapilvastu

 

101.

Purushottam Thapa Magar

 

Sitapaila-4, Kathmandu

 

102.

Prakash Bhattarai

 

Butwal-10, Rupandehi

 

103.

Gobinda Bahadur Rijal Kshetri

 

Tikuligarh-9, Rupandehi

 

104.

Prabesh Ghale

 

Chautara-8, Sindhupalchowk

 

105.

Puskal Kunwar

 

Tansen-8, Palpa

 

106.

 

Nabin Praksah Sharma

 

Hariwon-1, Sarlahi

107.

 

Merina Budhathoki

 

Syuchatar-3, Kathmandu

108.

 

Rajendra Ghimire

 

Arjundhara-6, Jhapa

109.

 

Rajendra Prasad Kandel

 

 

Handikhola-2, Makawanpur

110.

 

Suraj Chand

 

Bhimdatt-18, Kanchanpur

111.

 

Sanjeev Giri

 

Old Baneshwor-34, Kathamandu

112.

 

Sweta Rana

 

Dharan-16, Sunsari

113.

 

Hari Jung Shahi

 

Gotamakot-1, Rukum

114.

 

Udeep Shakya

 

Itachhen-15, Bhaktapur

115.

 

Hari Narayan Shrestha

 

Bhandara-8, Chitwan

116.

 

Anup Nepal

 

Gauradaha-3, Jhapa

117.

 

Dhiraj Aryal

 

Mahendranagar-18, Kanchanpur

118.

 

Manoj Paudyal

 

Mahadevsthan-2, Kavre

119.

 

Suman Khadka

 

Katunje-8, Bhaktapur

120.

 

Rejak Maharjan

 

Kiritipur-16, Kathmandu

121.

 

Kedar Prasad Ghimire

 

Topghchhi-9, Jhapa

122.

 

Mukesh Basnet

 

Dhapasi-7, Kathamandu

123.

 

Nischal Guragain

 

Rajgadh-5, Jhapa

124.

 

Bikash Raj Sharma

 

Lekhnath-1, Kaski

125.

 

Sushil Chand Chaudhary

 

Sapahi-5, Bara

126.

 

Binod Aryal

 

Goldhunga-3, Kathmandu

127.

 

Umesh Maharjan

 

 

Kiritipur-17, Kathmandu

128.

 

Netra Bikram Aryal Chhetri

 

Makrahar-9, Rupandehi

129.

 

Govinda Gurung

 

Mailing-5, Lamjung

130.

 

Ramesh Karki

 

Madhi-6, Sindhuli

131.

 

Manisha Silwal

 

Kalimati-13, Kathmandu

132.

 

Madhu Sudan Poudel

 

Marbhung-8,Gulmi

133.

 

Nishant Shrestha

 

Baluwatar, Kathmandu

134.

 

Mahendra Thapa Chhetri

 

Chhangchhangdi-2, Syanaja

135.

 

Nitesh Man Shrestha

 

Birgunj-14, Parsa

136.

 

Mohan Krishna Shrestha

 

Mahadevsthan-5, Kavre

137.

 

Luba Raj Uprety

 

Surunga-5, Jhapa

138.

 

Kismita Silwal

 

Mahendranagar-2, Sunsari

139.

 

Deependra Pantha

 

Makar-4, Nawalparasi

 

140.

Sharada Khadka(Malla)

 

 

Nepalgunj-15, Banke

141.

 

Sujina Maharjan

 

Baphal-13, Kathmandu

 

142.

 

Saroj Koirala

 

Nijgadh-7, Bara

 

143.

 

Shakti Kumar Shrestha

 

Purkot Daha-7, Gulmi

 

144.

Sameer Dulal

 

Dhulikhel-7, Kavre

 

145.

Suman Chandra Panta

 

Bhanu-4, Tanahun

 

146.

Sanjiwani Gharti

 

Samakhusi-29, Kathmandu

 

147.

 

Subas Chandra Adhikari

 

Parbatipur-4, Chitwan

 

148.

 

Ram Kumar Bhandari

 

Tikathali-1, Lalitpur

149.

 

Binod Sangroula

 

Budhabare-6, Jhapa

150.

 

Indra Maya Angbhuhang

 

Change, Taplejung

151.

 

Shyam Bahadur Thapa

 

Kalikanagar-13, Rupandehi

152.

 

Rabin Bilas Pant

Bharatpur-10, Chitwan

153.

 

Sumit Singh

 

New Baneshwor, Kathmandu

154.

 

Bishwa Shrestha

 

Ranipauwa, Pokhara

155.

 

Birendra Tripathi

 

Lekhnath-8, Kaski

156.

 

Bishmaya Banstola

 

Gauradaha-8, Jhapa

157.

 

Krishna Bahadur Bhandari

 

Anarmani-3, Jhapa

158.

 

Santosh Karki

 

Urlabari-6, Morang

159.

 

Chetana Shrestha

 

Madhyapur Thimi-17, Bhaktapur

160.

 

Nerendra Prasad Dahal

 

Pathariya-7, Jhapa

161.

 

Dr.Rupendra Puri

 

Ratnanagar-1, Chitwan

162.

 

Prakash Pokharel

 

Padena-7, Arghakhanchi

163.

 

Ramesh Pant

 

 

Diagam-5, Gulmi

164.

 

Ratee Shrestha

 

Bidur-2, Nuwakot

165.

 

Ramesh Kumar Rana

 

Kapan-3, Kathmandu

166.

 

Biswas Bajgai

 

Bharatpur-7, Chitwan

167.

 

Sujita Mainali

 

Old Baneshwor-9, Kahmandu

168.

 

Amrit Pariyar

 

Bandipur-5, Tanahun

169.

 

Tulashi Simkheda

 

Padampur-5, Chitwan

170.

 

Yagya Raj Adhikari

 

Tulsibhanjyang-2, Syangja

171.

 

Pritam Pun

 

Chimkhola-2, Myagdi

172.

 

Hira Bahadur Dala Magar

 

Sirsekot-2, Syangja